O mnie

Maja Suwalska-Wąsiewicz - psychoterapeutkaDla mnie psychoterapia jest wspólną drogą, w której osoba przychodząca po pomoc przemierza wraz z terapeutą ścieżki swojego umysłu. Jest przestrzenią, która pozwala na odkrywanie tego, co ukryte i nieznane, nazywanie tego, co niewysłowione i rozumienie tego, co tajemnicze. To specyficzny dialog, na którym tworzy się i rozwija szczególnego rodzaju relacja, która może pomieścić wiele trudnych emocji oraz pozwala na doświadczenie zmiany w przeżywaniu siebie, innych i świata.

Pracuję w nurcie psychodynamicznym. Problem, z którym osoba zgłasza się do mnie rozumiem jako przejaw działania nieświadomego – mechanizmów obronnych, wzorców zachowań, pragnień, potrzeb, wyobrażeń i fantazji. W miarę potrzeb korzystam jednak także z dorobku innych nurtów. Po skończeniu studiów pedagogicznych, szkoliłam się w Zakładzie Terapii Rodzin Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie (5-letni całościowy kurs psychoterapii z atestacją Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego), a także w Instytucie Ericksonowskim w Łodzi. Dbam o swój rozwój zawodowy, dlatego poszerzam swoje kompetencje uczestnicząc w seminariach, wykładach i konferencjach z zakresu psychoterapii. Poddaję też swoją pracę systematycznej superwizji pod okiem certyfikowanego superwizora. Wierzę, że przekłada się to na jakość oferowanych przeze mnie usług. Pracuję zgodnie z Kodeksem Etycznym Psychoterapeuty Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Jestem członkiem tego Towarzystwa.

Doświadczenie zawodowe zdobywałam pracując w Poradniach Zdrowia Psychicznego i Poradniach Psychologicznych w Łodzi i Pabianicach, Centrum Praw Kobiet w Łodzi, a także na Oddziale Psychiatrii Dziecięcej Specjalistycznego Psychiatrycznego ZOZ w Łodzi. Od 2015 roku prowadzę własny gabinet psychoterapeutyczny.

Każde spotkanie z osobą rozważającą podjęcie terapii traktuję indywidualnie. Rozumiem, że decyzja o podjęciu psychoterapii nie należy do łatwych, a wizyta w gabinecie może stanowić wyzwanie. W mojej pracy bardzo ważne są dla mnie szacunek, dyskrecja, otwartość oraz ciekawość na to, co wnosi druga osoba do przestrzeni, którą będziemy razem tworzyć.